Sun Love Beylikdüzü
Soğuk Lipoliz

Hem erkek hem de kadınlar arasında hareketsizliğin giderek arttığı günümüzde vücudun belli bölümlerindeki yağlanmalara karşı bölgesel zayıflama yöntemi olarak geliştirilen Beylikdüzü soğuk lipoliz, yağ hücrelerini dondurarak işlevsizleştiren ve incelme sağlayan bir cilt soğutma metodudur. Yağ tabakasının dokulara zarar verilmeden kristalleştirilmesini ve zamanla vücuttan atılmasını sağlayan bu yöntem, cerrahi müdahale olmaksızın özel bir kozmetik cihaz ile gerçekleştirilmektedir. Ağrısız, acısız ve iz bırakmayan Beylikdüzü soğuk lipoliz tekniğini; karaciğer veya böbrek sorunları olanlar, gebe kadınlar, ilaç alerjisi olanlar, 18 yaşından küçükler, kanser ve şeker hastaları dışında herkes yaptırabilir.

Soğuk Lipoliz Nasıl İncelme Sağlar?

Beylikdüzü'nde Soğuk lipoliz uygulaması, Cryolipoliz adı verilen cihazla soğuğa maruz bırakılan yağ tabakasının içinde bulunan hücrelerin öldürülmesini ve kristalleşerek parçalanmasını sağlamaya dayanır. İşlemden sonra yaklaşık 1 ile 1 buçuk haftada gerçekleşen parçalanma sürecinin sonunda ölü yağ tabakası; idrar, dışkı, ter gibi doğal yollarla dışarı atılır. Üç aya kadar uzayabilen bu atılım sürecinin ardından beklenen bölgesel zayıflama etkisi gözle görülür bir hal almaktadır. İşlem sırasında veya sonrasında dokuda herhangi bir esneklik veya sarkma yapmayan soğuk lipoliz uygulaması sonucunda incelmesi istenen bölgede yaklaşık %20 – 40 oranında bir zayıflama meydana gelmektedir.

Genellikle yaklaşık 1 saatlik tek bir seans ile gerçekleştirilebilen Beylikdüzü soğuk lipoliz sayesinde göbek, basen, yan karın bölgesi, doğum sonrası oluşan alt veya üst karın, sırt, bacak ve benzeri bölgelerde kısa sürede ve kalıcı olarak bölgesel zayıflama yaratmak mümkündür. Sizleri hemen Beylikdüzü'ndeki güzellik merkezimize bekliyoruz.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde soğuk lipoliz özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!

Günümüzde her kadın ve erkek; sağlıklı yaşamın ve sağlıklı güzelliğin peşinde… Kaliteli ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için doğru beslenmenin, kişiye uygun spor ve egzersiz programının uygulanması gerektiğinin bilincindedir. Her daim güzel ve genç kalmak, ideal vücut ölçülerine ve fit bir görünüme sahip olmak için büyük çaba sarf etmektedir. Özellikle; fazla kiloların, bölgesel yağlanmanın estetik açıdan olduğu kadar sağlık açısından da riskleri olduğunu bilmektedir. Giydiği kıyafetleri layıkıyla taşımak istemektedir.Ancak, tüm bu kurallara uyulsa da; aşırı kilo alıp vermeler; yanlış beslenme ve egzersiz programları ve genetik deformasyonlar nedeniyle vücudun bazı bölgelerinde diğer bölgelere oranla daha fazla yağlanma oluşmaktadır. Kişi, ne yaparsa yapsın; bu bölgelerdeki yağlanmadan kurtulamamaktadır. Yağlanma; erkeklerde genellikle göbek ve çevresi, göğüs dokusunda oluşmakta; kadınlarda ise ağırlıklı olmak üzere basen - bacak bölgesi veya karın - bel bölgesinde yer almaktadır.

Bölgesel Yağlanmayı Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Spor elbette önemlidir ama zaten yoğun iş yaşamında ne spora vakit ayıracak durumumuz ne de konumumuz buna müsait olamamaktadır.

Peki ne yapmalıyız, bölgesel yağlanmanın önüne nasıl geçebiliriz? Mümkün olduğunca hayatımızda egzersize yer açmalıyız. Mesela işe her gün araba ile gitmek yerine haftada birkaç gün de olsa toplu taşıma araçlarını kullandığımızda güne hareketle başlayabiliriz. Ofis içerisinde her yarım saatte bir ayağa kalkarak dolaşmamız beynimize olumlu sinyaller göndererek metabolizmanın aktif bir şekilde çalıştığını fısıldayacaktır. Unutmayın ne kadar hareket ederseniz o kadar sağlıklı olursunuz.

Artık Çok Geç… Demeyin!

Buraya kadar vücudunuzdaki bölgesel yağlar için sizin neler yapabileceğinizi anlattık. Şimdi tıbbın sizin için neler yapabileceğini anlatalım. Bölgesel yağlanma tedavilerinde bir çok yöntem olmakla birlikte beylikdüzü soğuk lipoliz uygulaması çok başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmasını sağlayan etkili bir zayıflama yöntemidir.

Harvard bilim adamları Dr. Dieter Manstein ve Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilen soğuk lipoliz teknolojisi, buzlu dondurma yiyen çocukların yanaklarında oluşan incelmeden esin alınarak doğmuştur.

FDA onaylı ve patentli bu eşsiz teknoloji, sadece 1 saatlik uygulamayla deri altındaki yağ hücrelerini hedef alarak eliminasyon noktasına kadar dondurur. Yalnızca yağ hücreleri donar, diğer dokular zarar görmez.

Kristalize olan yağ hücreleri ise apoptoza uğrayarak doğal yollarla vücuttan uzaklaştırılır. Yaklaşık 3 ay içerisinde vücut ideal formuna ulaşır.

Soğuk Lipoliz Ne Vaat Ediyor? Nasıl Etki Ediyor?

Artık kilo problemi olan insanların vücutlarındaki yağı dondurma yöntemiyle atan ve kilo vermelerini sağlayan yeni bir teknoloji var.

Bu teknoloji soğuğun lipolizi (yağ yakımı) tetikleyeceği düşüncesine dayanılarak geliştirilmiştir. Cryo-lipoliz ( Soğuk lipoliz ) yağ hücrelerini dondurarak onların ölmelerini sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir. “Kulağa gerçek olamayacak kadar hoş geliyor değil mi? Aslında yağ hücrelerinin soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide “soğuk kaynaklı panikülit” olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girdikleri yaygın bilinen bir gerçektir. Cryolipoliz ( Soğuk lipoliz ) cihazı ile yağ hücreleri hedef alınarak yağ tabakasının bulunduğu bölgeler soğuk aracılığıyla parçalanır. Yağ hücreleri soğuğun etkisiyle daralıp büzülünce lenfatik sistem tarafından vücuttan atılır.

Soğuk Lipoliz Her Kişiye Uygulanabilir mi?

- Hamilelerde,
- Kriyoglobulinemi hastalalarında,
- Raynaud sendromu ve hastalarında beylikdüzü soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Soğuk lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;
- Karın,
- Gıdı
- Kalça,
- Bel,
- Bacak,
- Sırt,
- Kollarda uygulanmaktadır.

Soğuk lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

Soğuk Lipoliz Seans Sayısı

Kişinin ihtiyacına göre tek seans veya en fazla 3 seans öngörülmektedir.

Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 60dk sürmektedir. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde soğuk lipoliz özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!