Sun Love Beylikdüzü

Protez Tırnak 

Protez tırnak; kişilerin tırnakları üzerine diş dolgu malzemeleri ile istenilen şeklin verilmesi işlemidir. Daha sağlıklı ve düzgün tırnaklara sahip olmak isteyen kadınların tercih ettiği bu yöntem, tırnak yapısına hiçbir şekilde zarar vermeyen; inceltmeyen veya yıpratmayan bir uygulamadır. Normal tırnaktan daha kalın bir yapıya sahip olmasına rağmen takma tırnak uygulamasına kıyasla elde bir fazlalık hissi yaratmayan Beylikdüzü'nde protez tırnak, manikür gerektirmeyen özelliği ile kadınlara zaman kazandıran pratik bir kullanıma sahiptir.

Tırnak yeme alışkanlığına ve hassas tırnak yapısına sahip olanlar başta olmak üzere tırnaklarının şeklini beğenmeyenlerden yoğun iş temposu nedeniyle tırnak bakımına vakit ayıramayanlara kadar pek çok kişi rahatlıkla protez tırnak yaptırabilir. Tırnaklarında veya ellerinde mantar gibi cilt hastalığı problemleri yaşayanlar için ise bu işlemin yapılması uygun değildir. Yaklaşık 2 saat içinde tamamlanan Beylikdüzü protez tırnak işleminin kalıcılığı ortalama 4 ile 6 ay arasındadır.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

  • Tırnakların yapısını koruyucu özel maddeler uygulanır.
  • Mevcut tırnakların uç kısımlarına tırnak şeklinde hazırlanmış protez tırnaklar yerleştirilir ve yapıştırılır.
  • Tırnaklar hepsi aynı boyda olacak biçimde törpülenir.
  • Tırnaklar özel bir jel ile kaplanır ve şekil verilir.
  • İsteğe göre üzerine renkli jeller yardımıyla oje sürülmüş görüntüsü verilir.
  • Tırnaklar tekrar törpülendikten sonra yüzeyi parlatılır.

Protez tırnak asetonla çıkartılamaz. Bu nedenle çıkartılmak istendiğinde kişilerin bu işlemi mutlaka Beylikdüzü'ndeki güzellik merkezimizde yaptırmaları gerekir.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde protez tırnak özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!

 

Beylikdüzü Sun Love’da hayalinizdeki tırnaklara bir saatte sahip olacaksınız. Beylikdüzü protez tırnak tırnak yeme problemi olan, hatalı manikür yüzünden tırnakları hasar gören tırnaklarını uzatamayan ve sürekli bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kişilerin hayatını kolaylaştıracak mucize niteliğinde bir uygulamadır.

Protez Tırnak Nedir?

Diş dolgu malzemesi ile yapılan tırnak yapılandırma işlemidir. 1 saat içinde mükemmel tırnaklara kavuşturur. Tırnak sağlığına zararı yoktur. Uzun gözüken parmaklar ve kıskandıran eller yaratır. 3 haftada bir bakım ister.

Protez Tırnak Nasıl Takılır?

İlk uygulanan jelin içeriğinde tutucu özelliği olan maddeler bulunuyor. İkinci aşamada kullanılan jel tırnağa şekil vermeye yarıyor ve ilk jele oranla daha koyu bir kıvama sahip. Üçüncü aşamada kullanılan jel ise daha ince ve akışkan ve önce sürülen jelleri sabitleştirerek, tırnağa parlaklık veriyor. Bazı jeller aşamasız olarak tüm bu özellikleri veya iki özelliği tek bir jel icerisinde bulundurabiliyor.

Avrupa'nın en çok tercih ettigi teknik olan jel sistem sayesinde, protez tırnakların dayanıklılığı, kalitesi ve çalışma tekniği konusunda da eskiye oranla ilerleme sağlandığı görülüyor. Sunlove Beylikdüzü protez tırnak uygulamarında en ileri teknolojileri ve en sağlıklı ürünleri kullanmaktadır.

Tırnak şekillendirici jelden sonra veya parlaklık veren jel yerine kullanilabilen renkli jeller sayesinde, surekli oje degistirmek istemeyenler ve ojelerinin atmasindan sikayet edenler oldukca rahat ediyor. Renkli jeller son asamada kullanildigindan, üzerine tekrar parlak jel uygulanmasına gerek kalmıyor. Bakımlar sırasında ise jelin rengi arzu edilen baska bir renk jel ile değistirilebiliyor. Hemen her türlu tırnak problemi için mutlaka bir çözüm var.

Uygulamadan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

  • Uygulama sonrası hemen sosyal hayata dönebilir ve ellerinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
  • Protez tırnaklar takıldıktan sonra kişi sanki kendi doğal tırnağı gibi bilgisayar, daktilo, araba v.s kullanımı gibi işlemleri sakınmadan, rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • İstediğiniz taktirde yapılan tırnak üzerine istediğiz renkte oje kullanabilirsiniz ve ojenizi çıkarttığınızda tırnaklarınızın aynı güzellikte kaldığını görebilirsiniz.

Protez Tırnak Doğal Tırnağa Zarar Verir Mi?

Protez Tırnak uygulamasında hazırlık aşaması ve çıkartma aşaması önemlidir, hazırlık aşamasında doğal tırnağın yağdan arındırılması gerekmektedir ve bu arındırma işleminde aşırıya kaçan törpüleme doğal tırnağa zarar verir. Aynı şekilde çıkarma işleminde de törpü yapılmaktadır, fakat bu törpüleme proteze yapılmalıdır. Doğal tırnağa elektronik törpüyle yapılması durumunda yine tırnağa zarar verecektir.

Özetle öncelikle uygulama yapan kişinin yeterince bilgi sahibi olması ve profesyonel olması önemlidir. Hazırlığı ve çıkarma işlem doğru yapıldığı takdirde, protez tırnak doğal tırnağa zarar vermez.

Protez Tırnak Ne Kadar Süre Kullanılır?

Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre önerilen 3-4 haftadır periyodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir.

Protez Tırnak İle Tırnak Yeme Tedavisi Aynı Şey Midir?

Tırnak yeme tedavisi de bir nevi protez tırnak uygulamasıdır fakat klasik protez tırnaktan farkı, tırnak yiyen kişilerin tırnak yatakları dar yada bozulmuştur. Bu nedenle tip ile uzatma gibi uygulamalar sonuç vermemektedir. Tırnak yeme sorunu olan kişilere iyi analiz yapılıp doğru sistemin seçilmesi önemlidir, aksi takdirde protez tutmaz bir kaç gün içinde tırnaktan atar.

Özellikle protezin tutunabileceği doğal tırnak olmayan, derin yeme sorunlarında uzun protezler tercih edilmemelidir. İlk seanslar tırnak normale dönene kadar kısa uygulamalar tercih edilip, tırnak düzeldikten sonra güzellik amaçlı uygulamaların yapılması daha doğru olacaktır.

Protez Tırnak Doğal Tırnak Görünümünde Yapılabilir Mi?

Evet yapılabilir, hatta erkeklere dahi yapılabilir. Protez tırnağın uzunluğu, şekli, rengi tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda yapılabilir.

Protez tırnak deyince akla gelen uzun ve abartı tırnaklar artık geçmişte kaldı. Şimdilerde bayanlar, sadece kendi doğal tırnaklarının üzerine bile jel uygulatarak tırnaklarını koruma altına alıyorlar.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde protez tırnak özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!