Sun Love Beylikdüzü
Manikür Pedikür

Manikür ellere, pedikür ise ayaklara yapılan; ölü derilerin düzeltilmesi, tırnak yüzeyinin temizlenmesi, tırnaklara şekil verme, oje sürme, el ve ayak masajı gibi pek çok işlemin gerçekleştirildiği detaylı tırnak bakımlarıdır. Kozmetik ürünlerle yapılan güzelleştirme uygulamaları olmalarının yanı sıra manikür – pedikür işlemleri, derinlemesine tırnak bakımı ile tırnak ve tırnak derisi üzerinde oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçen bir uygulama olarak tedavi edici bir özelliğe de sahiplerdir. El ve ayak tırnaklarınızın daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olan manikür – pedikür işlemleri, uygulanan peeling ve masaj hizmetleri sayesinde kan dolaşımını hızlandırarak el ve ayaklarınızın canlılık kazanmasını da mümkün kılan oldukça etkili cilt bakımı yöntemleridir. Beylikdüzü merkezimizde manikür ve pedikür yaptırabilirsiniz.

Beylikdüzü Merkezimizde Manikür Nasıl Yapılır?

 • Tırnaklardaki ojeler temizlendikten sonra eller limonlu veya çeşitli yağlarla hazırlanmış ılık suda 5 – 10 dakika bekletilir.
 • Tırnak etleri özel bir tırnak makasıyla düzeltilir.
 • Eller kurutulduktan sonra tırnaklar aynı hizada olacak biçimde kesilir.
 • Tırnaklar isteğe göre yuvarlak veya küt şekilde törpülenir.
 • Tırnaklar ölü derilerden arındırıldıktan sonra tırnak diplerine yumuşatıcı krem sürülür.
 • Tırnak kenarlarındaki deriler özel bir çubuk yardımıyla geriye doğru itilir.
 • Nemlendirici krem eşliğinde el masajı yapıldıktan sonra oje sürülerek tırnak bakımı tamamlanır.

Pedikür Nasıl Yapılır?

 • Ayak tırnakları, ayakkabı içinde zarar görmeyecek biçimde kısaltılır.
 • Tırnakların küt biçimde törpülenmesinin ardından tırnak diplerine yumuşatıcı krem sürülür.
 • Ayaklar, limon ve çeşitli yağlarla hazırlanmış ılık su içinde 5 – 10 dakika bekletilir.
 • Tırnak kenarlarındaki etler temizlendikten sonra topuk törpüleme işlemi yapılır.

Nemlendirici krem eşliğinde ayak ve topuk masajı yapıldıktan sonra oje sürülerek tırnak bakımı tamamlanır.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde manikür ve pedikür özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!

Bakımlı olmanın ön şartlarından biri de manikür pedikürdür. El ve ayak sağlığı için 10 günde bir yapılması tavsiye edilen manikür ve pedikür uygulaması Beylikdüzü Sun Love’da hayat buldu!

Manikür elleri ve tırnakları güzelleştirmek için yapılan bakım ve temizlik işlemidir. Genellikle iki haftada bir yapılmasına rağmen isteğe ve tırnağın yapısına göre haftada bir kere de yapılabilir. Uzmanları tarafından doğru tekniklerle yapıldığı takdirde estetik ve sağlık açısından çok faydalıdır. Yanlış yapılması durumlarında ise tırnak kırılması ve tırnak çıkması gibi ciddi sağlık sonuçlarına yol açabilir!

Manikür el ve tırnakları temizleme, tırnaklara şekil verme, el masajı, ölü derilerin alınması ve öje sürme aşamalarından oluşur.

Pedikür ise ayak bakımı ve güzelliği için yapılan bir işlemdir. Düzenli olarak pedikür yaptırma olanağı olmadığı zaman ayaklarımızı bakımsızlığa mahkûm etmiş oluruz.

Kusursuz bir rahatlama için bir de ayak peelingi yapmalısınız. Peeling ayaklarınızdaki tüm ölü derileri temizler ve kalınlaşan topuklarınızı pamuk gibi yumuşatır. Aynı zamanda da ayaklarınızdaki kan dolaşımını arttırır.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde manikür ve pedikür özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!