Sun Love Beylikdüzü

Kalıcı Makyaj

Daha önce geleneksel dövme teknikleriyle uygulanan kalıcı makyaj, günümüzde daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kullanım yaratmak amacıyla geliştirilen ve mikropigmentasyon adı verilen bir yöntemle gerçekleştirilmektedir. Beylikdüzü Kalıcı makyaj ya da mikropigmentasyon kısaca; doğal boya kullanılarak oluşturulan renkli pigmentlerin derinin epidermis tabakasına yerleştirilmesi işlemidir. Yüz bölgesine uygun bitkisel ürünlerle hazırlanan boyalar, mikropigmentasyon tekniği için özel olarak geliştirilen özel bir cihaz ve mikro iğneler yardımıyla lokal anestezi altındaki hastaya uygulanmaktadır.

Beylikdüzü Kalıcı makyaj; başta kaş bölümü olmak üzere dudak, göz çevresi gibi yüzün çeşitli bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ömür boyu kullanım yarattığından dolayı yaşanan renk açılmaları sebebiyle kötü bir görünüme yol açan dövme yöntemine kıyasla kalıcı makyaj uygulamasında, üst deri yenilendikçe yapılan makyaj da doğal yollarla atılmaktadır. Kişilerin metabolizmasına göre mikropigmentasyonun ömrü 1 ile 5 yıl arasında değişmektedir.       

Kalıcı Makyaj Kimler İçin Uygundur?

 • Kaşları asimetrik bir yapıya sahip olanlar
 • Kaşları seyrek olanlar
 • Kozmetik malzemelerine alerjisi olanlar
 • Hassas bir göz yapısına sahip olanlar
 • El titremesi gibi şikayetler sebebiyle makyaj yapamayanlar
 • Yoğun iş temposunda makyaj yapmaya vakit ayıramayanlar
 • Yanık, yara, çizik veya ameliyat izlerini kamufle etmek isteyenler
 • Vitiligo hastalığına sahip olanlar

Beylikdüzü'nde Kalıcı Makyaj Kimler Yaptırmamalıdır?

 • 18 yaşının altında kalanlar
 • İnce ve hassas bir cilt yapısına sahip olanlar
 • Menstrual dönemde bulunanlar
 • Hamilelik döneminde olanlar
 • Pigmentlere alerjisi olanlar
 • Anemi tedavisi görenler
 • Psikolojik problemler yaşayanlar

Bunların yanı sıra et beni, kılcal damar çatlaması, cilt lezyonları ve keloidler üzerine kesinlikle kalıcı makyaj yaptırılmamalıdır. Beylikdüzü'ndeki güzellik merkezimizde kalıcı makyaj yaptırmanız için Sun Love'a bekliyoruz.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde kalıcı makyaj özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!

Kalıcı Makyaj Nedir? Kalıcı Makyaj Zararlı mıdır?

Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle "Mikro Pigment uygulaması" mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez. Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir. Bu uygulamayı sunlove beylikdüzü kalıcı makyaj merkezinde gönül rahatlığıyla uygulatabilirsiniz.

Mikro Pigmentasyon

Mikro Pigmentasyon, halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanant, yani yarı kalıcıdır. Nedenine gelirsek; Mikro pigmentasyonda kullanılan pigmentler, boya maddeleri, zamanla hücrelerin fizyolojik fonksiyonu olan FAGOSİTOZ ile yok olurlar. Hücre, pigmenti içerisine alır, parçalar ve yok eder. Diyebiliriz ki, mikro Pigmentasyon 2-3 senede yok olur, ancak yinede bu durum cilt tipi ile bağımlıdır, bazı ciltlerde pigmentler tamamıyla yok olmaz bazı gölgeler kalabilir. Burada özellikle vurgulamak gerekir ki kullanılan boya maddelerinin kesinlikle, organizmaya zararlı etkisi söz konusu değildir. Fakat cildinize doğrudan müdahalede bulunulan bu yöntemin kesinlikle profesyonel uygulayıcılar tarafından kaliteli ekipmanlar eşliğinde yapılması gerekmektedir. Türk Patent Enstitüsünden MARKA TESCİLLİ olarak hizmet veren Sunlove beylikdüzü kalıcı makyaj uygulaması için sizi güzellik merkezine davet ediyor!...

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde kalıcı makyaj özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!