Sun Love Beylikdüzü
Epilasyon

Lazer epilasyon en genel tanımıyla, belli bir boya ulaşmış kıl köklerinin yakılması sonucu tüylerin azaltılması veya tamamen yok edilmesi işlemidir. Özel cihazlar kullanılarak uygulanan bu işlem ile hızlı ve etkili bir biçimde istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür.

Beylikdüzü Lazer epilasyon seans süreleri; yapılan bölgeye, cilt tipine ve tüy yapısına göre değişiklik gösterir. Örneğin, yüz bölgesi ortalama 4 – 6 haftalık bir süreçte tamamlanırken vücut için öngörülen seans sayısı 8 ile 10 hafta aralığındadır. Seans sayısına bağlı olarak işlem, 1 – 2 aylık bir süreçte gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama her cilt tipine uygun olmadığı gibi açık renkli tene ve koyu renkli tüylere sahip kişilerde daha etkili sonuçlar verir.

Diod Lazer Epilasyon

Ütüleme teknolojisi sayesinde kişilerin istenmeyen tüylerinden ağrısız ve acısız bir şekilde kurtulmalarını sağlayan Beylikdüzü Diod lazer epilasyon; diğer lazer cihazlarının görmediği ince tüyleri de tespit etmesinden dolayı özellikle kol, yüz, sırt ve benzeri bölgeler başta olmak üzere tüm vücut için kullanılan bir yöntemdir. Tüm cilt tiplerinde kullanıma elverişli Diod lazer epilasyon, cilde herhangi bir şekilde zarar vermeyen ve iz bırakmayan bir tekniktir. Ağrı ve acı hissi yaratmadığından dolayı anestezi uygulanmayan bu işlem hem koyu hem de açık renkli tenlerde kesin sonuç verir.

Lazer Epilasyon Öncesi

 • Uygulanacak bölgede kıl ve tüy koparıcı ağda, epilasyon aleti, cımbız ve benzeri işlemlerden uzak durulmalıdır. Kıl köklerinin zayıflamasına neden olan bu yöntemler, lazer cihazların kıl köklerini görmesini zorlaştırmaktadır.
 • Uygulama öncesi solaryuma girilmemelidir.
 • Tüyler, makas, tıraş bıçağı ve benzeri aletlerle kısaltılmalıdır.
 • Eğer Roaccutane adlı ilaç kullanılıyorsa, uygulamadan en az 6 ay önce bırakılmalıdır.
 • Tüyleri sarartacak müdahalelerden kaçınılmalıdır.

Lazer Epilasyon Sonrası

 • Birkaç hafta boyunca güneşe çıkılmamalı, solaryuma girilmemelidir.
 • Çok sıcak duş alınmamalıdır.
 • Beylikdüzü'nde Lazer epilasyondan sonra dökülmeyen tüyler herhangi bir şekilde alınmamalıdır.
 • Cildi tahriş edici kese, peeling ve benzeri uygulamalar yapılmamalıdır.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde epilasyon özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!

Beylikdüzü Epilasyon konusunda en çok tercih edilen dört mevsim uygulanabilen, acısız diode lazer teknolojisi ile siz de istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Sun Love, Beylikdüzü‘nde Lazer Epilasyon konusunda tereddüt etmeden ziyaret edebileceğiniz eşsiz ve modern bir salondur.

Lazer Epilasyon

Aşırı ve istenmeyen tüy ve kıllar Türkiye'de olduğu gibi tüm dünyada bir çok insan için can sıkıcı, utanç verici ve yıllarca süregelen önemli bir sorundur. Öyleki bu durum insanların sosyal ve mesleki hayatını olumsuz yönde etkileyerek yaşam kalitesini düşürür. İnsanın kendine olan güvenini kaybetmesine neden olur. Bu güvenin tekrar kazanılmasında şüphesiz lazer epilasyon büyük öneme sahiptir.

Sorunun Kaynağı

İstenmeyen kıl ve tüylerin oluşma sebepleri kişiden kişiye değişik olmakla birlikte genel olarak;

 • Ağda, cımbız vs. yöntemler
 • Ergenlik ve menopoz
 • Genetik, hormon dengesizliği
 • Doğum sonrası hormonlarda oluşan değişimler
 • Doğum kontrol hapları
 • Tüy bezlerinde oluşan sorunlar
 • Kortizon
 • Depresyon
 • Adrenalin salgısı

olarak sayılabilir.
Kesinlikle üzülmeyin, bu sıkıntılı durumdan kurtulmak lazer epilasyon ile çok kolay...
Üstelik ağda, epilator vs. geleneksel epilasyon yöntemleri gibi acı verici değil. Hepsinden önemlisi lazer epilasyon ömür boyu kalıcı bir tedavi yöntemidir.

Lazer Epilasyon Seans Sayısı

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki lazer epilasyonla tek seansta kıl ve tüylerden kurtulmanın gerçekci bir karşılığı yoktur. Çünkü vücudumuzda ki tüy ve kıllar büyüme (anajen), dinlenme (telojen) ve dökülme (katajen) evrelerini geçirirler. Eğer bir kıl büyüme evresinde iken lazer uygulanırsa onun o seansta kalıcı olarak yok olması mümkün olabilir. Şayet büyüme evresinde değilse dökülme sağlanamaz. lazer epilasyon seans sayıları bu nedenle artmakta ve seanslar arasında 1 - 2 ay gibi süreler öngörülmektedir.

Seans Süreleri ve Seans Aralıkları

Lazer epilasyon seans süreleri, kılların yerleştiği yere ve kişinin genetik özelliklerine göre değişir. Lazer epilasyon seans süresi 15dk ila 45dk arasında değişebilir. Vücut bölgeleri için 1 - 3 ay aralıklarla 4-8 seans epilasyon yaptırılması gerekebilirken yüz epilasyonu için ayda 1 seanslık periyotlarla 6-12 seans yapılması yeterlidir. Yüz epilasyonunda seanslar vücut bölgelerine göre daha uzun sürebilir. Cilt üzerinde 0,5 cm uzunluğuna erişmiş olan kıllar daha fazla uzaması beklenmeden epilasyon zamanı için uygundur.

Diod Lazer Epilasyon

Diod lazer teknolojisi ile hizmet veren diod lazer cihazlarıyla yapılan epilasyon son yıllarda en fazla tercih edilen uygulamalardan biridir. Bunun en önemli sebebi diod ila ağrısız, acısız bir epilasyon yapılmasıdır. Bunu ütüleme epilasyon cihazlarıyla yapan diod, artık kişilerin ağrı duymadan, acı hissetmeden epilasyon yaptırmalarına neden olmuştur. Bu epilasyon cihazlarını kullana merkezlere daha fazla rağbet olmaktadır. Çünkü insanlar epilasyon yaptırırken, acı çekmeyecekleri, ağrısız epilasyonu tercih ediyorlar. Ütüleme lazer teknolojisini kullanan FDA onaylı cihazları patentini aldıkları bu yöntemle, epilasyonu başarılı bir şekilde yaparlar. Kılların foliküllerine çok kısa süreyle enerji verip, soğumasının ardından tekrara enerji verip, kılların yavaş şekilde, cilde zarar vermeden epilasyon yapılmasını sağlar. İşte bu lazer cihazları bu soğutmayı otomatik şekilde yaptığından, acı duymanıza, cildinizde yanık oluşmanıza engel olur.
Cilt yapısı herkeste farklı olduğundan, diod cihazlar değişik ciltlere uyum sağlayacak şekilde programlanmıştır. Enerji gücü oldukça yüksek seviyededir. Saniyede 10 atım hızıyla, kendisinden otomatik soğutma yaparak, ağrısız, acısız, lekesiz ve yanıksız epilasyon yaptırma olanağı sunar. Soprano lazer teknolojisi artık epilasyon ağrısına son vermiştir. Geçmişte epilasyon sonrası çektiklerini anlatan kişiler, epilasyon yaptırmak isteyenlere de engel teşkil etmekteydi. Artık diodile ağrısız epilasyon yapıldığından, bu cihazları kullanan epilasyon merkezlerine talep artmaktadır. Herkes acısız epilasyon için diod lazer cihazlarına ihtiyaç olduğunu biliyor. Sun Love’a gelerek hassas cildiniz güzelleşirken, acı çekmeyin.
Lazer cihazının saniyede 10 atış yapması, bu hızla hizmet vermesi acıya ve yanma sorununa dur demiştir. Diod ile epilasyon cildinize masaj yapar gibi uygulanır. Ütüleme teknolojisinin sahibi lazer cihazı sahip olduğu soğutucu özelliğiyle sizlere acısız, ağrısız, yanıksız ve cildinize lekesiz bir epilasyonu sunuyor. Sadece ülkemizde değil, tüm dünyada epilasyon artık ile ağrısız şekilde yapılıyor. Bütün kıl tiplerinde, cilt türlerinde herhangi bir sorun yaşanmadan epilasyon yapılmaktadır. Acısız epilasyon için diod lazer cihazlarıyla yapılan epilasyonu tercih etmelisiniz.

Lazer Epilasyon Öncesi Uyarılar

Elbette kliniklerimize geldiğinizde bu uyarılar uzmanlarımız tarafından sizlere aktarılacaktır fakat bu bilgiler ışığında en azından tedaviye başlama zamanınızı ayarlayabilirsiniz. Lazer epilasyon öncesinde:

 • Kıl ve tüyleri köklerinden koparacak (ağda, epilasyon aleti, cımbız, iplik vb.) uygulamalardan kaçınılmalıdır. Bu yöntemler kıl köklerini incelterek kılların lazere duyarlılığını azaltmaktadır. Şayet bu uygulamalar yapıldı ise 3 hafta ara vererek sonrasında tedaviye başlanmalıdır.
 • Uygulama öncesi güneş banyosu bilhassa solaryumdan kaçınılmalıdır. Tedaviye 2-3 gün sonra başlanmalıdır.
 • Kıllar makas veya traş bıçağı yardımı ile kısaltılmalıdır. Tüy dökücü kremlerin de kullanılmasında her hangi bir sakınca yoktur fakat kıl ve tüylerin cilt yüzeyine çıkması beklenmelidir. Epilasyon sırasında az da olsa bir ısı açığa çıkmaktadır dolayısıyla tüy ve kılların fazla uzun olması gereksiz ısı ve enerji açığa çıkarmaktadır.
 • Tüylerin rengini sarartacak uygulamalardan da kaçınılmalıdır.
 • Son altı ay içerisinde "Roaccutane" adlı ilacın kullanılmamış olması gerekir.

Lazer Epilasyon Sonrası Uyarılar

Lazer epilasyon sonrasında ciltte hafif yanma ve kızarıklar oluşabilir. Birkaç saat içerisinde ciltte duyulan yanma hissi geçecektir. Aynı şekilde kızarıklarda gün içerisinde normal durumuna gelecektir. Lazer Epilasyon sonrasında;

 • Birkaç hafta güneş ışığı ve solaryuma maruz kalınmamalı, güneş ışığından kaçınmak mümkün değilse de yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.
 • Duş alırken suyun fazla sıcak olmamasına dikkat edilmeli, bünyenin dayanabileceği en ılık sıcaklık seçilmelidir.
 • Lazer epilasyon sonrası dökülmeyen kıllar, yine aynı şekilde ağda, epilasyon aleti, cımbız, iplik, tüy dökücü krem vb. yöntemlerle alınmamalıdır. En fazla makas ve traş bıçağı ile kısaltılabilir.
 • Lazer epilasyon yapılmış bölgelerde kese, peeling vs. cildi tahriş edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.
 • Uzmanlar tarafından verilecek bir sonraki seans tarihine riayet edilmelidir.

Rezervasyon

Beylikdüzü'nde bulunan merkezimizde epilasyon özelinde rezervasyon yapmak için bizimle iletişime geçin!